KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Kinija su kruizu Jangdzės upe

14 dienų pažintinė kelionė į Kiniją su kruizu Jangdzės upe

Klauskite
Captcha
Data Trukmė Kaina asmeniui Galutinė kaina

1 DIENA.
Skrydis: Vilnius – Helsinkis – Pekinas.

2 DIENA. PEKINAS.
Kinijos sostinė Pekinas nuo pat įkūrimo vaidino svarbų vaidmenį šalies gyvenime. Nors XIIIa. pradžioje Čingischano vadovaujamos mongolų ordos, persiritę per Didžiąją kinų sieną, jį nušlavė nuo žemės paviršiaus, atstatytas miestas vėl suklestėjo. Nuo to laiko Uždraustajame mieste pasikeitė daug valdovų ir nuolat keitėsi pats miesto vaizdas. Dabar čia apie 20 mln. gyventojų, judėjimas vyksta 10 eismo juostų, siauras senamiesčio gatveles labai greitai keičia biurų pastatai, prašmatnūs viešbučiai, viadukai. Pekinas pritrenkia savo didumu ir žmonių gausybe.
Atvykimas į tarptautinį Pekino oro uostą. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vykstame į viešbutį (pagal galimybę – įsikūrimas ir trumpas poilsis viešbutyje). Ekskursija su gidu ir kelionės vadovu iš Lietuvos į senąją Pekino dalį Hutongą*. Hutongai – tai mažosios gatvelės, su pasididžiavimu čia gyvenačių žmonių vadinamos „tikruoju Pekinu“. Pekino hutongai – miesto istorijos metraštis, apibūdinantis praeities žmonių veiklą bei rajono savitumą. Rikšų traukiamais vežimėliais leidžiamės į nepakartojamą kelionę po Hutongą, kuriame dar ir šiandien galima pamatyti senąją – tarsi laiko nepaliestą Kiniją: vienaaukščius gyvenamuosius namus su uždarais vidiniais kiemais, iškabintus popierinius žibintus, senukus, sėdinčius medžių pavėsyje ir geriančius arbatą bei žaidžiančius kinų šaškėmis ar kortomis, moteris, čia pat gatvėje gaminančias maistą, dūkstančius vaikus.
Toliau vykstame į didžiausią pasaulyje Dangiškosios ramybės aikštę (Tian’anmen), kurios plotas didesnis nei 400 000 m² ir joje vienu metu gali tilpti milijonas žmonių. Ši aikštė yra Kinijos simbolis ir žmonių masinių susirinkimų vieta. Aikštę supa daugybė pastatų: Kinijos liaudies susirinkimo ir kultūros rūmai, nacionalinis muziejus, Uždraustasis miestas, ant kurio įėjimo vartų puikuojasi milžiniškas buvusio šalies diktatoriaus Mao Dzeduno portretas.
Ekskursija į Uždraustąjį miestą* – imperatoriaus rūmus. Tai didžiausias rūmų kompleksas pasaulyje ir reikšmingiausias Kinijos dinastinės praeities simbolis, Ming ir Qing imperatorių dinastijos rezidencija (XIV – XXa.), kurią sudaro priėmimo salės, paviljonai, šventyklos, bibliotekos, parkai: „Stogas už stogo, jie stovėjo lyg apversti laivai, atskiri, karališkai švytintys saulėje“ (Cecilis Levisas). Uždraustasis miestas – tai Pekino širdis, kurioje „susitinka žemė ir dangus... surenkami vėjai ir lietūs, kur egzistuoja in ir jang harmonija“. Čia gyveno imperatorius, kuris buvo tarsi pasaulio centras ir turėjo vienyti bei valdyti tautą. 

Vakare gurmaniška vakarienė „Pekino anties” restorane. Sakoma, kad „tikros“ Pekino anties galima paragauti tik pačioje Kinijoje. Dar daugiau – Pekino gyventojai teigia, kad tikros Pekino anties galima paragauti tik šiame mieste. Pekino anties gaminimo tradicijos siekia kelių šimtų metų istoriją. Iškepta antis patiekiama ant stalo ir profesionalo (virėjo) pjaustoma tiesiai prieš valgytojų akis. Tad anties patiekimas – savotiška pramoga. Anties gabalėliai (riekelės) dedamos ant specialių plonų blynelių, pagardinamos pjaustytais šviežiais agurkais, morkų šiaudeliais ir specialiu padažu, blynelis gražiai sulankstomas ir toks „vyniotinis“ valgomas rankomis. Po vakarienės grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

3 DIENA. PEKINAS.
Pusryčiai. Ryte keliaujame į vieną garsiausių Kinijoje Dangaus* (Tiantan) šventyklą, skirtą dangaus garbinimui. Šventyklą pastatė Kinijos imperatorius Ming III 1420 m. Apžiūrime šventyklą, kuri simbolizuoja dangaus ir žemės sąjungą. Visa šventyklos komplekso kompozicija ir kiekvienas atskiras statinys bei elementas simbolizuoja nenutrūkstamą ryšį tarp Dangaus ir Žemės. Tarpininkas tarp Dangaus ir Žemės visada buvo imperatorius. Šventyklos teritorija įsikūrusi didžiuliame parke, kuriame geriausia apsilankyti rytais, kuomet parke vietos gyventojai atlieka rytinį ritualą – mankštinasi, darydami įvairius pratimus, žaisdami judrius žaidimus, šokdami.
Perlai – nesudylantis ir per amžius keliaujantis prabangos simbolis. Nuo pat gilios senovės perlai buvo laikomi tobulumo įsikūnijimu. Tai yra seniausias žinomas brangakmenis ir iki pat šių dienų išlikęs vienu iš labiausiai vertinamų. Kinija garsėja jūriniais ir upiniais perlais. Keliaujame į perlų gamyklą – kur akį džiugins perlų grožis, o įmonės darbuotojai papasakos apie perlų rūšis, apdirbimą, parodys, kaip atskirti upinį perlą nuo jūrinio, dirbtinį nuo tikro. Pageidaujantieji galės įsigyti jiems patikusių papuošalų gamyklos kainomis. Aišku, nepamirškite derėtis. Čia Jums padės patyręs „GRŪDOS“ kelionių vadovas.
Gurmanams vakarą siūlome praleisti Wangfujing pėsčiųjų gatvėje, kur galėsite pasmaguriauti egzotiškų patiekalų: keptos gyvatės, skorpionų, laumžirgių, jūros tarakonų, o tie, kurių nežavi egzotika, galės paragauti keptų vištų sparnelių, ananasų, bananų šokolade, braškių karamelės padaže bei kitų kinų virtuvės gardumynų.
Pageidaujantiems vakarą siūlome praleisti Pekino teatre, kuriame išvysite unikalų Kung Fu šou** (arba spektaklį „Auksinė kaukė“**). Kinų kovos menai – harmoninga gilaus dvasingumo ir fizinio žmogaus tobulumo sintezė. Nė vienoje kitoje kultūroje neaptiksime tokios kovos meno ir išmintingo įsigilinimo į savo sielos paslaptis darnos. Būtent dėl to nuo seniausių laikų Kung Fu(UŠU) kovotojai Kinijoje buvo laikomi sektinu pavyzdžiu. Ne veltui kovos meno meistrus lygindavo su veidrodžiu: praeivis žvelgdamas į jį mato tik savo atvaizdą, o paties veidrodžio nepastebi. Tuo pat metu veidrodis objektyviai atspindi viską, kas vyksta aplinkui, nesikeisdamas, amžinai išlikdamas pačiu savimi.
Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. PEKINAS – DIDŽIOJI KINŲ SIENA – SIANAS
Pusryčiai. Išvyka prie Didžiosios Kinų sienos*, vieno iš septynių pasaulio stebuklų. Ji vadinama „tūkstančio li ilgumo siena“. Didžioji kinų siena yra vienas nuostabiausių visų laikų didžiųjų statinių. Legendinė siena, tarsi gyvatė vingiuojanti per penkias Kinijos provincijas, buvo pradėta statyti dar IV-III a.pr.Kr. Daugiau negu 2000 metų skaičiuojanti siena sudaryta iš fortų, gyvenamųjų pastatų, bokštų, buvo stipri karinės apsaugos sistema. Pasivaikščiojimas siena, nuo kurios atsiveria įspūdingas panoraminis kalnų ir slėnių vaizdas.
Po pietų grįžtame į Pekiną. Keliaujame į 2008 metų Olimpinių žaidynių kaimelį, kuris kinams tapo šalies ekonominio šuolio simboliu ir pasididžiavimo objektu. Apžiūrime modernios architektūros šedevrus: įspūdingų formų olimpinį stadioną “Paukščio lizdas”, olimpinį baseiną, pramintą „Vandens kubu“, šalia esančius viešbučius – dangoraižius, kuriuose gyveno olimpinių žaidynių dalyviai.
Arbata kinams – tai ne tik populiariausias gėrimas, bet ir savotiškas vaistas, tradicija, menas, filosofija.... Arbata – tai ištisas mokslas. Viena kinų patarlė byloja: „Vaistai gydo nuo vienos ligos, arbata – nuo visų“. Kinijoje arbata geriama kasdien ir visokiu pavidalu (šalta, karšta, iš pakelių, plikomų arbatžolių, fabrikiniuose buteliukuose ir t.t) ir visur (madinga su savimi nešiotis buteliuką atvėsusios arba termosą karštos arbatos). Keliaujame į kinų arbatos namus, kur išgirsime arbatos istoriją ir sužinosime apie jos gaminimo, paruošimo ir pateikimo ypatumus. Susipažinsime su kinų arbatos gėrimo tradicijomis, ragausime pagrindines arbatų rūšis: žaliają, baltąją, raudonąją, juodąją, su ženšeniu, jazminais ir t.t
Pasimėgavę arbata, keliaujame į šilko turgų, kuriame susipažinsime su kinų prekėmis. Šiame turguje galima rasti visko, ko tik geidžia širdis: nuo arbatos puodelio, rūbų, papuošalų iki moderniausių laikrodžių.
Vakarienė kinų koldūnų restorane. Turbūt nėra įvairesnių patiekalų nei Kinijos koldūnai. Vieni jų vadinami “jiaozi”, kiti - “wontonais”, treti – “bunais”, ketvirti – “xiaolong bao”. Kiekvienas Kinijos regionas gamina savo ypatingus baltus, kvepiančius “ryšulėlius” su vaizduotę kaitinančiais įdarais. Dažnai įdarui yra naudojama kiauliena, krevetės, austrės, svogūnai, imbieras, morkos, sezamo aliejus ir sojos padažas. Koldūnai gali būti patiekiami virti garuose, kepti ar sriuboje.
Po vakrienės vykstame į Pekino geležinkelio stotį. Naktinė kelionė traukiniu miegamajame vagone iš Pekino į Sianą (vienoje kupė yra keturi gultai, patalynė). Nakvynė traukinyje.

5 DIENA. SIANAS.
Pasitikimas Siano traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį (pagal galimybę - įsikūrimas viešbutyje), pusryčiai. Sianas (Xian) – senoji Kinijos sostinė, nuo ir kurios prasideda garsusis Šilko kelias. Tai miestas, kurį galima pavadinti gyva istorijos knyga, įamžinusia kinų tautos vargus ir likimo vingius. Ekskursija su gidu po Sianą: viena seniausių ir unikaliausių Kinijoje Didžioji Laukinės Žąsies pagoda*, statyta VIIa., valdant Tang dinastijai. Pagoda laikoma to meto architektūros šedevru, be to ji garsi kaip budistinių tradicijų sergėtoja. Miesto simbolis – didžioji gynybinė siena*, didžiausia Ming dinastijos (XVIa.) siena Kinijoje. Ji tęsiasi 12 km ir yra 10 m aukščio. Siena miestą daliją į dvi dalis – vidinį ir išorinį. Vidinis miestas - tai senos gatvelės su tradicine kinų architektūra, išorinis – naujų dangoraižių miestas. Miesto panorama nuo gynybinės sienos. Čia stovėdami puikiai pajusite senojo ir naujojo miesto kontrastus.
Vėliau važiuojame į Tangbo meno muziejų, kuriame miklinsime savo rankas ir mokysimės kinų kaligrafijos meno. Patyrę meistrai papasakos apie kinų abėcėlę, jos raidžių reikšmes bei pamokys taisyklingai laikyti teptuką, judinti rankos riešą, kad galėtume nupiešti keletą kinų rašybos simbolių. Po ekskursijos pageidaujantiems siūlome atsipalaiduoti bei išbandyti garsųjį kinų pėdų masažą – malonumas garantuotas!**
Vakare siūlome pasižiūrėti spalvingą Tang dinastijos muzikos ir šokio šou**. Tai įspūdingas spalvų ir muzikos garsų reginys, nukeliantis į Tangų dinastijos imperatorių laikus. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. SIANAS – LINTONGAS – SIANAS.
Pusryčiai. Keliaujame į Lintongą (Lintong). Pažintis su garsiąja imperatoriškąja moline Terakotos armija*, aštuntuoju pasaulio stebuklu. Apsilankius viename garsiausių pasaulio muziejų ir pamačius stovinčią natūralaus dydžio molinę imperatoriaus armiją, užima kvapą. Sakoma, kad senovės Kinijoje gyvavo paprotys kartu su mirusiu valdovu laidoti gyvus berniukus ir mergaites, kurie turėjo tarnauti valdovui jo pomirtiniame gyvenime. Vietoj to karingasis imperatorius Qin Shi Huang pasistatė didingą kapavietę, kuri priglaudė ne tik jo paties palaikus, bet ir apie 8000 natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūras, bronzinius kovos vežimus bei ginklus. Terakotos armija - vienas garsiausių XXa. archeologinių radinių, pribloškiantis kiekvieną čia apsilankiusį.
Grįžimas į Sianą. Keliaujame į Siano kinų musulmonų rajoną, kuriame apžiūrime Didžiąją Siano mečetę* – garsiausią Kinijos musulmonų šventovę, kuri buvo pastatyta VIIIa. Joje persipina islamiškos ir budistinės architektūros motyvai. Pasivaikščiojame judria prekybine senamiesčio gatve, kurioje galima pajusti rytietiško gyvenimo ritmą - čia apstu suvenyrų, rytietiškų saldumynų ir kitų prekių. Tai puiki vieta pirkti lauktuves namiškiams. „GRŪDOS“ kelionių vadovas patars ir padės jums nepasiklysti prekių gausybėje.
Vykstame į geležinkelio stotį. Naktinė kelionė traukiniu miegamajame vagone iš Siano į Sičuanio provincijos miestą Čongčingą (vienoje kupė yra keturi gultai, patalynė).
Nakvynė traukinyje.

7 DIENA. ČONGČINGAS.
Atvykimas į Čongčingą. Pasitikimas traukinių stotyje. Keliaujame į miestą, kur mūsų lauks tradiciniai Sičuanio provincijos pusryčiai: aštrūs makaronai su daržovėmis, kiaušiniu ar mėsa ir, žinoma, aromatinga garuojanti žalioji arbata. Apie Sičuanio provincijos gyventojus yra sakoma, jog jie valgo aštriausius čili pipirus, todėl turi ir aštriausius liežuvius. Sičuanio provincija laikoma Kinijos širdimi, iš kur šalis aprūpinama ryžiais ir prieskoniais. Įsikūręs tarp kalnų Sičuanio provincijos miestas Čongčingas kaip tik ir garsėja įvairiais prieskoniais ir laikomas paties aštriausio maisto sostine. Vėliau keliaujame į ekskursiją: senoji miesto dalis - Cicikou, kurios gatvelės nukelia šimtus metų atgal, kai Čongčingas buvo garsus prekybinis centras. Gatvelėse pajusime šimtmečiais alsuojančią miesto istoriją, kuri atsispindi tradicinėje kinų architektūroje ir gyvenimo būde. Čia ir šiandien, kaip ir prieš šimtus metų, zuja prekeiviai ant savo prekystalių išsidėstę prekes: įvairias daržoves, maisto produktus, suvenyrus ir, žinoma, prieskonius, kurių kvapas juntamas visame mieste. Toliau keliaujame į Erling parką*, įsikūrusį aukščiausioje miesto vietoje (390m), nuo kurios galima apžvelgti viso miesto panoramą, pasivaikščiojame Jiefang Bei gatve.
Vakarienė restorane. Vakarienės metu ant stalo bus patiektas „Huo Guo – ugnies puodas“. Puode verdamas karštas sultinys. Plonais gabalėliais supjaustyta mėsa – aviena, ėriena, kiauliena, jautiena ar jūros gėrybės – sudedamos į vielinį samtelį ir trumpai paverdamos kunkuliuojančiame sultinyje. Valgoma su taip pat trumpai apvirtomis supjaustytomis įvairiomis daržovėmis. Mėsai pasidažyti išdėliojama daugybė indelių su padažais. Pabaigoje ragaujamas sultinys, kuriame virė mėsa, ir valgomi makaronai. Pabandykite patys, tikrai patiks! Tai ir šou, ir bendravimo būdas.
Po vakarienės vykstame į uostą, kuriame Jūsų jau lauks kruizinis laivas bei prasidės įspūdingas kruizas Jangdzės upe. Kruiziniai laivai talpina apie 300 žmonių ir yra specialiai suprojektuoti kruizams Jangdzės upe. Visos laivo kajutės turi balkonus, todėl kruizo metu galėsite gėrėtis nuostabiais Jangdzės upės slėnio peizažais. Skanus maistas bei dėmesingas ir profesionalus personalas leis jums atsipalaiduoti bei visapusiškai mėgautis šiuo kruizu. Taip pat laiką galite leisti laivo denyje arba lepintis grožio bei masažo procedūromis.
Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

8 DIENA. KRUIZAS „TRYS TARPEKLIAI“ JANGDZĖS UPE: ČONGČINGAS – FENGDU.
Jangdzė yra trečia pagal dydį upė pasaulyje bei didžiausia Kinijoje. Kinai sako, kad Jangdzė primena išlenktą drakono nugarą, kurio uodega yra Čongčinge, o galva Šanchajuje. Kruizas šia upe vadinamas vienu gražiausių pasaulyje. Įspūdingi upės pakrančių vaizdai keičia vienas kitą džiugindami keliautojus. Kruizo metu nuplauksime apie 700 km ir pamatysime garsiuosius „Tris tarpeklius“, kurie pavaizduoti ant kai kurių Kinijos piniginių banknotų – juanių. Kruizo metu laivas sustos įvairiuose miesteliuose, kuriuos aplankysime kartu su gidu.
Šios dienos sustojimas – Fengdu – mirusiųjų miestas. Fengdu, dar garsėjantis kaip Vaiduoklių miestas, buvo įkurtas daugiau nei prieš 1800 metų. Dalis miesto yra apsemta vandens. Be to, jame niekas jau seniai nebegyvena. Vaiduoklių miestas pilnas įvairiausių religinių reliktų. Jame galima pamatyti ne tik 70 budistinių ir daoistinių šventyklų, bet ir keistų, bauginančių pastatų ir skulptūrų. Dauguma jų įkūnija dievybes, kurių paskirtis yra teisti ir kankinti žmones tol, kol šie ims atgailauti. Čia galima išvysti ir kankinimų perėją bei sutikti 18 demonų, kurių skulptūros atrodo tarsi gyvos. Fengdu miestas yra minimas dviejuose klasikiniuose senovės Kinijos veikaluose – „Beždžionių karalius“ ir „Keisti Liaozhai pasakojimai“. Grįžimas į laivą.
Pageidaujantiems - papildoma ekskursija į Shi Bao Zhai šventyklą.***
Nakvynė kruizinio laivo kajutėse; pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė).

9 DIENA. KRUIZAS „TRYS TARPEKLIAI“ JANGDZĖS UPE: FENGDU – WUSHAN.
Ši diena - kruizo kulminacija ir vienas iš kelionės topų. Apie „Tris tarpeklius“ yra sakoma: „Čutango tarpeklis - didingas, Usia - elegantiškas, o Silingas - pavojingas“. „Trys tarpekliai“ yra įdomiausių gamtovaizdžių ruožas palei Jangdzės upę. Šiandienos sustojimas – Wushan miestelis. Išlipę iš kruizinio laivo ir persėdę į mažesnį laivelį, plauksime grožėtis įspūdingais „Trimis mažaisiais tarpekliais“ - Drakono vartais, Tamsiuoju ir Smaragdo tarpekliu. Čia galima pamatyti kybančias kapavietes, klotinius kelius, einančius išilgai skardžių, akmens raižinius. Grįžtame į kruizinį laivą ir plaukiame toliau, grožėdamiesi šalia upės stūksančių kalnų viršūnėmis. Pageidaujant papildomos ekskursijos, turėsite galimybę pasigrožėti Baltuoju Miestu***.
Nakvynė kruizinio laivo kajutėse; pilnas maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė).

10 DIENA. KRUIZAS „TRYS TARPEKLIAI“ JANGDZĖS UPE - YICHANG – ŠANCHAJUS.
Po pusryčių švartuojamės Yichang mieste. Ekskursija į „Trijų tarpeklių“ užtvanką – pačią didžiausią hidroelektrinę pasaulyje, kuri buvo statoma kelis dešimtmečius. Jangdzė yra didžiausia Kinijos upė, kuri kartą per maždaug 10 metų stipriai išsiliedavo, o naujosios užtvankos paskirtis buvo pažaboti stichiją ir apsaugoti nuo jos šėlsmo 15 mln. gyventojų. Tai vienas iš nedaugelio žmogaus statinių plika akimi matomų iš kosmoso. Apžiūrėsime hidroelektrinės aplinką, tarsi savotišką miestą, sukurtą darbuotojų patogumui – daugiabučiai namai, parduotuvės, bankai, parkai, kino teatrai ir t.t. Kruizo pabaiga. Pervežimas į Yichang traukinių stotį, greituoju traukiniu vykstame į Šanchajų (kelionė trunka ~ 8 val.). Pasitikimas traukinių stotyje, pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. ŠANCHAJUS.
Šanchajus dažnai vadinamas „Rytų Paryžiumi“. Kažkada buvęs panašus į kosmopolitinius Kasablanką ar Aleksandriją, Šanchajus tapo daugelio literatūros bei kino kūrinių įkvėpimo šaltiniu ir herojumi. Šanchajaus (pažodžiui „Miestas virš jūros“) ištakos siekia Sungų dinastiją – 1554m. Iš tų laikų yra išlikę senosios gynybinės sienos likučiai ir Senieji šiauriniai vartai, dabar įkomponuoti į tipiško kinų namo fasadą. 17-18a. tai buvo garsus audėjų miestas. Modernusis Šanchajus gimė pasibaigus Opiumo karui ir 1842m. pasirašius Nankino sutartį, leidusią užsieniečiams kurtis kai kuriuose Kinijos uostuose. Nuo tada prasidėjo Šanchajaus klestėjimo laikotarpis. Virš šimtmečio trunkantis užsieniečių buvimas padarė šį miestą Kinijos vartais, per kuriuos plūsta vakarietiška civilizacija. 1900 – 1930m. ypač sustiprėjo Prancūzijos ir Anglijos įtaka. Šanchajus tapo tiesiog europietiškos architektūros muziejumi po atviru dangumi. Ir dabar, valdant komunistams, Šanchajaus savivaldai suteiktos didžiulės teisės – tai laisvosios prekybos zona. Šis miestas yra Kinijos ekonominio gyvenimo smegenų centras. Šiuo metu miestas statosi ir modernizuojasi kaip niekad sparčiais tempais.
Pusryčiai. Po pusryčių pažintis su Šanchajumi, kur susilieja rytų ir vakarų kultūros. Du rajonai – Pudongas ir Bundas – tai šiuolaikinis modernus Šanchajus, o senamiestyje juntama senojo miesto atmosfera. Kiekviena kultūra darė miestui savo įtaką, todėl čia yra ir antikos stiliaus kolonų, ir gotikos bokštų, ir kolonijinio stiliaus pastatų. Keliaujame į Bundo rajoną. Tai modernaus Šanchajaus širdis – šią vietą privalo aplankyti kiekvienas keliautojas. Bundo rajone, įsikūrusiame ant vakarinio Huangpu upės kranto, galima išvysti įspūdingų senais laikais statytų akmeninių namų, išlaikiusių kolonijinio laikotarpio stilių ir žavesį. Tai užsienio kompanijų būstinės, viešbučiai, bankai ir užsienio valstybių konsulatai.
Keliamės į Šanchajaus „Rytų perlo“* televizijos bokštą, kurio aukštis 468 m, (vienas aukščiausių pasaulyje) bei apžiūrime prabangiausią French Concession rajoną. Keliaujame į Nanjing Lu, vieną ilgiausių ir prabangiausių pėsčiųjų gatvių Šanchajuje - verdantį įvairių tautų katilą. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. ŠANCHAJUS.
Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Šanchajumi. Keliaujame į senąją Šanchajaus dalį, kur galima pajusti senojo miesto alsavimą: akmenimis grįstos gatvelės, senieji kinų namai, raudoni žibintai. Čia nuo seno kūrėsi privatūs bankai, aukso parduotuvės, restoranai, arbatinės... Keliaujame į vienus gražiausių Šanchajaus senamiesčio Malonumų (Yuyuan Garden)* sodus. Malonumų sodas – senoji Šanchajaus dalis – įstabus klasikinio kinų sodininkystės meno kūrinys. Tai maži kinų architektūros nameliai drakonais margintomis sienomis, labirintai, tvenkiniai su žuvelėmis. Vėliau aplankome žymiausią Šanchajuje budistų vienuolių pagodą – Nefritinio budos šventyklą* su 1,9 m aukščio budos atvaizdu.
Vykstame į šilko parduotuvę pasižiūrėti šilko gamybos pristatymo: čia sužinosite apie visą šilko gamybos procesą – nuo kiaušinėlių padėjimo, šilkaverpio išsiritimo, iki šilko kokono susiformavimo ir šilko gamybos.
Vakare siūlome pasigrožėti naktiniu Šanchajumi plaukiant laivu Huangpu** upe. Naktinis Bundo vaizdas laikomas vienu gražiausių Kinijoje. Kai ant Huangpu upės nusileidžia sutemos, neoninėmis šviesomis suspindi televizijos bokštas, o Dzinmao rūmai, vienas aukščiausių pastatų Azijoje, atrodo lyg švytinti, į dangų besistiebianti pagoda. Po įspūdingo plaukimo Huangpu upe grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. ŠANCHAJUS – VUZENAS – ŠANCHAJUS.
Pusryčiai. Kelionė į senovinį Vuzeno* miestelį, įsikūrusį ant vandens. Tai miestelis, kuriam savitumo suteikia tekantis vanduo, akmeniniai arkiniai tilteliai bei juodomis čerpėmis dengti namai baltomis sienomis. Palei kanalus driekiasi akmenimis grįstos gatvelės. Atrodo, kad ir gyvenimas čia bėga kartu su tekančiu vandeniu. Greta neįmantrių senovinių tiltelių atidarytos arbatinės kviečia užsukti pavargusį keliautoją. Pro langus matyti nusidriekusios vandens alėjos su namų eilėmis iš abiejų pusių. Plaukiodami mažomis valtelėmis* miestelio kanalais stebėsime lėtą vietinių gyvenimą. Jau šimtus metų čia niekas nesikeičia – atrodo, kad čia laikas stovi vietoje. Sunku patikėti, kad visai netoli didžiulio ir kosmopolitiško Šanchajaus toks autentiškas miestelis ant vandens gyvena savo gyvenimą. Keliaujame į senąją sojos produktų, be kurių joks kinas neįsivaizduoja savo virtuvės, parduotuvėlę. Grįžimas į Šanchajų. Vakare jūsų laukia atsisveikinimo vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

14 DIENA.
Pusryčiai. Išsiregistravimas iš viešbučio. Nuvežimas į Šanchajaus oro uostą. Skrydis iš Šanchajaus: Šanchajus – Helsinkis – Vilnius. Grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.
7 nakvynės 4* viešbučiuose.
2 nakvynės traukinyje (keturvietės kupė): Pekinas – Sianas / Sianas – Čongčingas.
9 pusryčiai.
Tradicinė „Pekino anties“ vakarienė Pekine.
Vakarienė kinų koldūnų restorane Pekine.
„Huo Guo – ugnies puodas“ vakarienė Čongčinge.
Atsisveikinimo vakarienė Šanchajuje.
3 dienų kelionė kruiziniu laivu Jangdzės upe su maitinimu: 3 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės.
Traukinio bilietai: Yichang – Šanchajus.
Kinų kaligrafijos meno pamoka Tangbo muziejuje.
Vietinio angliškai arba rusiškai kalbančio gido paslaugos.
Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uosto mokesčiais (nuo 579 – 724 eur (1999 – 2500 Lt) – priklauso nuo sezono, oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc).
Kinijos viza ~ 60 eur (207,17 Lt.)
(*) – mokami objektai ekskursijų metu; turistas moka vietos valiuta apie 135 USD už visus programoje (*) pažymėtus objektus.
(**) – pažymėtos papildomos pramogos: Kung Fu šou Pekine ~ 30 USD; spektaklis „Auksinė kaukė“ ~ 32 USD; Tangų dinastijos šou Sianyje ~ 30 USD; plaukimas laivu Huangpu upe Šanchajuje ~ 25 USD; pėdų masažas ~ 20 USD.
(***) – pažymėtos papildomos pramogos kruizo metu: Shi Bao Zhai šventykla ~ 46 USD; Baltasis Miestas ~ 46 USD.
Kruizo aptarnavimo mokestis apie 25 USD/asm. (mokama laive).
Pietūs, vakarienės. 1 pietų (vakarienės) kaina ~ 7 – 10 USD.
Sveikatos draudimas kelionės metu.
Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairotojams (privalomi Kinijoje). Rekomenduojama palikti arbatpinigių vairuotojams ~ 2-3 USD/dienai, vietiniams gidams ~ 4-5 USD/dienai, kambarinėms 1 USD/dienai, viešbučio nešikams ~ 1 USD/lagaminas.
Asmeninės išlaidos, gėrimai, papildomos išlaidos.

Papildoma informacija

Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Kelionė neturi atsiliepimų.

Keliavai? Palik atsiliepimą

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!