KELIONIŲ ĮSPŪDŽIŲ AGENTŪRA
Mob. +370 650 17303
Turite klausimų? Skambinkite

Iranas

Iranas – viena didingiausių ir paslaptingiausių pasaulio vietų

Klauskite
Captcha
Data Trukmė Kaina asmeniui Galutinė kaina

1 diena Išvykstame iš Rygos. Skrydis į Teheraną.

2 diena Atvykimas į Teheraną, pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį, apgyvendinimas. Pusryčiai. Laisvas laikas. Apžvalginė ekskursija po miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Teherane.

3 diena Pusryčiai. Teheranas, įkurtas IXa. pietiniame Elbruso kalno šlaite, sostine tapo tik XVIII a. Ekskursija po Irano sostinę : Archeologijos muziejus su Persijos laikotarpio eksponatais, įsikūrusęs Sadabado rūmų komplekse; Kilimų muziejus su rankų darbo kilimų kolekcija , Nacionalinis brangakmenių muziejus su didžiausiu pasaulyje 182 karatu deimantu ir kitais briliantų lobiais. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Širazą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Širaze.

4 diena Pusryčiai. Ekskursija į buvusią Achmenidų dinastijos sostinę Persepolį, aplankant senovinį Nakše Rostam nekropolį – įspūdingas savo dydžiu keturių Achmenidų karalių kapavietes, dar vadinamas „Persijos Kryžiumi“. Vykstame į pirmąją Persijos sostinę Pasargadus, įkurtus Kyro Didžiojo 550 m. pr.Kr. Kyro Didžiojo akmeninis antkapis, reljefais puoštų rūmų, ugnies šventyklos bokšto, tvirtovės griuvėsiai įtraukti į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Grįžtame į Širazą, kur vakare apžiūrime įspūdingą Šach Čerago mauzoliejų ir/arba veidrodinę Ali Ibn Hamze mečetę. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Širaze.

5 diena Pusryčiai. Tęsiame ekskursiją po šalies kultūros sostinę Širazą: spalvingas rytietiškas Vakilio turgus, XVIII a. statyta Karimo Chano citadelė, Nasiro-al Mulko mečetė su ypatingai gausiu dekoru, vitražais, mozaikomis, kieme įrengtu baseinu, nuostabūs Eramo ir Naredžistano persiški sodai su rūmais ir baseinais, poetų Hafiso ir Saadi mauzoliejai. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Širaze.

6 diena Pusryčiai. Vykstame į Kermaną, pakeliui aplankant Maharlu ir Bahtegan druskos ežerus bei Servestane esančius akmeninius Sasanidų rūmus. III a. įkurtas Kermanas jau nuo VIIIa. buvo žinomas kaip kašmyro audimo miestas. Šiuo metu tai svarbiausias Irano tradiciškų persiškų kilimų gamybos ir eksporto centras. Vakarienė ir nakvynė Kermane.

7 diena Pusryčiai. Aplankome Kermano centre XVI-XVIIa. statytą Gandžali Chano kompleksą, susidedantį iš mečetės, mokyklos, pagrindinės aikštės, turgaus, karavansarajaus, pirčių, monetų kalyklos, arbatinės. Visus objektus puošia unikalūs architektūriniai sprendimai, gerai išsilaikiusios sienų ir lubų freskos, mozaikos Vykstame į persišką 5,5 ha Mahan sodą. kurį juosia sieną su irengtais gyvenamaisiais pastatais, o viduje įrengtas gražus baseinas apsuptas augalų oazės. Po pietų vykstame į fantastišką tradiciniu stiliumi įrengtą viešbutį dykumoje. Vakarienė ir nakvynė karavansarajuje Zein-o-dine.

8 diena Pusryčiai. Keliaujame į 5000 metų istoriją menantį miestą - Jezdą. Dykumoje įsikūrusio miesto statytojai panaudojo daug įvairių išradimų, aprūpinant miestą vandeniu ir jo vėsinimą karštomis vasaros dienomis. Nakvynė viešbutyje. Ekskursijos metu aplankome XII a. statytą ir naudojamą iki šiol pagrindinę Penktadienio mečetę su 53 m aukščio minaterais, Saiyid-Rukn-ad-Din mauzoliejų, Dawlat Abad sodą, Vėjų bokštą, Aleksandro kalėjimą, Zoroastriečių šventyklą -Tylos bokštą, pasivaikščiojame nuostabiomis seniausio pasaulyje miesto iš molio gatvelėmis. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Jezde.

9 diena Pusryčiai. Vykstame į Meibodą. Šis antikinis miestas buvo įkurtas dar prieš ateinant islamo tikėjimui į šalį, tai viena iš buvusių senovės Irano sostinių. Prieš 7 tūkst. metų statyta Narin pilis yra seniausia molinė pilis Irane. Didingos pilies liekanos yra saugomos valstybės.

Toliau važiuojame į Ardakaną - kitą didžiausią Jazdo provincijos miestų, įkurtų XII amžiuje. kur Čak-Čak vietovėje lankome ugnies šventyklą Pir-e Sabz. Tai piligrimų vieta, kiekvienų metų birželio menesį sutraukianti tūkstančius zoroastrizmo tikinčiųjų iš Irano , Indijos ir kt. šalių. Vykstame į Nainą, kur lankome vieną iš keturių seniausių iki šiol veikiančių Penktadienio mečečių, tradicinį Pirnijos namą su etnologijos muziejumi su sodu. Nainas yra žinomas ir kaip aukštos kokybės persiškų kilimų ir tekstilės centras. Keliaujame į Isfahaną. Vakarienė ir nakvynė Isfahane.

10 diena Pusryčiai. Isfahanas- vienas gražiausių ir svarbiausių Persijos miestų, iki šių dienų pasaulį žavintis Sefevidų laikų architektūriniais paminklais. Ekskursijos metu aplankoma: viena iš didžiausių pasaulyje Imamo aikštė su ten įsikūrusiomis Imamo ir Šeicho Liutfalo mečetėmis, įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą, karališkieji Ali Kapu rūmai, seniausias ir didžiausias vidurio Rytų Keisarija turgus. Laisvas laikas. Vakare apžiūrėsime nepaprastai gražius 33 arkų Si-o-Se Pol ir Chadžu pasaulinio garso tiltus ant Zajande-Rud upės, krantinėje įsikūrusiose arbatinėse galima išgerti puodelį tradicinės arbatos. Vakarienė ir nakvynė Isfahane.

11 diena Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Isfaganu: Bank soboras, Penktadienio mečetės kompleksas, kurio stilių įtakojo per 12 amžių šalį valdę valdovai, parko viduryje įkurtas Čehel Sotun („Keturiasdešimt kolonų“) rūmai-pavilijonas, kurį supa aštuoni Hašt-Bechešt rojaus sodai. Vykstame į netoliese esantį kaimelį Abjane, kurio namai pastatyti terasomis iš raudono molio. Manoma, kad šio kaimelio gyventojų kalba yra senovės Persijos kalba. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Abjene.

12 diena Pusryčiai. Pasivaikščiojimas Abjene gatvelėmis. Laisvas laikas. Vykstame į Teheraną. Pakeliui sustojame Kašan mieste. Kašanas buvo Safavi karalių vasaros rezidencijos vieta, kur buvo įkurtos pirtys su sodais ir baseinais. Apžiūrime vieną iš seniausiu Irane Fin sodų , itrauktų į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Susipažįstame su istoriniu XIX a. pirklio Borudžerdži namu, kurio trys 40m aukščio vėjo bokštai padėdavo vėsintis namus karštą vasaros dieną, bei turtingos Tabatabai šeimos namais, turinčiais keturis kiemus ir puošnų sienų dekorą su elegantiškais vitražais. Vakarienė ir nakvynė Teherane.

13 diena Anksti ryte pervežimas į Teherano oro uostą. Skrydis Teheranas-Ryga. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Kelionės priemokos

Irano viza 70,00 € 241,70 Lt
Oro uosto ir aptarnavimo mokesčiai (privaloma) 70,00 € 241,70 Lt

Į kelionės kainą įskaičiuota

lėktuvo bilietai: Ryga-(tarpinis oro uostas) –Teheranas-( tarpinis oro uostas) -Ryga; lėktuvo bilietai Teheranas-Širazas; 11 nakvynių 3-4* viešbučiuose; 1 nakvynė karavansarajuje; programoje nurodytas maitinimas: 11 pusryčių ir 11 vakarienių; programoje nurodyta ekskursinė programa; rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos kelionės metu; pervežimai pagal programą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

nuvykimas iki Rygos oro uosto; Irano viza - 70 EUR; oro uosto ir aptarnavimo mokesčiai – 70 EUR; medicininės pagalbos užsienyje draudimas ; asmeninės išlaidos; arbatpinigiai ~ 65 EUR; gėrimai vakarienės metu.

Pastabos

keičiantis lėktuvų bilietų, paslaugų Irane kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis. Irane moterys visur turi nešioti skarelę, išlipant iš lėktuvo reikia jau būti su galvos apdangalu.

Kelionė neturi atsiliepimų.

Keliavai? Palik atsiliepimą

Mumis gali pasitikėti

Pagalba klientui 24/7

Turite klausimų ar susidūrėte su problema? Susisiekite su mumis nurodytais kontaktais ir mes nedelsiant Jums padėsime!

Viskas vienose rankose

Padėsime užsisakyti bilietus, rasti tinkamą kelionę ar gauti vizą. Taupykite savo laiką viską tvarkydami mūsų įmonėje.

Kelionių draudimas

Siekdami optimalių rezultatų, bendradarbiaujame su "BTA Insurance Company" SE filialo Lietuvoje draudimo kompanija. Jums galime pasiūlyti visus teikiamus draudimo produktus.

Vizų išdavimo lyderiai

Greitai ir kokybiškai sutvarkome dokumentus visų tipų vizoms gauti į Rusiją, Baltarusiją, Kiniją, Kazachstaną

Partneriai

Tallink
Stenaline
Ollex
MSC Cruises
Kautra
Hotelston
Ecolines
DFDS Seaways
Amadeus

Geriausių pasiūlymų prenumerata!